Bornholms største gymnastikafdeling

Viking Gymnastik & Trampolin

― Since 1907

GymFamily Toddler Børn 1-3 år med 1 voksen

Nyt koncept for børn i alderen 1-3 år ifølge med 1 voksen. Her er der fuld fart på både børn og voksne. Efter en god opvarmning arbejder vi med forskellige øvelser som feks balance, rotationer, kropsspænding og krydsbevægelser.

Aflysning af træning vil blive meddelt af træneren direkte til medlemmerne. Der trænes ikke i skolernes ferier, medmindre anden besked gives på holdene.

For gymnaster der deltager i lokalopvisningen, må forventes udgifter til køb af opvisningstøj. Dog max 250 kr.

KUNNE DU TÆNKE DIG AT VÆRE VORES NYE TRÆNER?

"Bliv en del af vores dynamiske fællesskab! Vi søger altid nye engagerede personer, der har lyst til at arbejde med børn, unge og ældre. Uanset om du er interesseret i breddegymnastik eller konkurrencehold, har vi plads til dig. Udforsk vores mange holdtyper under 'Hold' og hvis du har mod på at prøve kræfter med dit eget hold eller har egne ideer, så send os en mail. Vi ser frem til at høre fra dig og tage kontakt snarest muligt!"