Bornholms største gymnastikafdeling

Viking Gymnastik & Trampolin

― Since 1907

Spring og leg 0.-2.kl.

Spring og leg 0.-2. klasse er holdet for dig som er vild med springgymnastik med en masse fede spring, kombineret med sjov og leg.
Vi skal træne på både redskaber og gulv, med fokus på grundmotorikken og spring – herunder håndstand, vejrmøller, salto, og meget andet.

Vi deltager desuden i Vikings forårsopvisning og gerne også i DGIs Forårsvisning i Åkirkeby-hallerne, hvis vi finder ud af, at vi har lyst til det. Man kan regne med ekstra udgift til dragt/opvisningstøj – dog max 350 kr.

KUNNE DU TÆNKE DIG AT VÆRE VORES NYE TRÆNER?

"Bliv en del af vores dynamiske fællesskab! Vi søger altid nye engagerede personer, der har lyst til at arbejde med børn, unge og ældre. Uanset om du er interesseret i breddegymnastik eller konkurrencehold, har vi plads til dig. Udforsk vores mange holdtyper under 'Hold' og hvis du har mod på at prøve kræfter med dit eget hold eller har egne ideer, så send os en mail. Vi ser frem til at høre fra dig og tage kontakt snarest muligt!"